ايران و اشغالگر وسياستهاي ضد انسانى در أحواز اشغالى

كتبه : المركز الإعلامي للثورة الأحوازية

نشرت فى : 15646 مقالات

عرب ستيزي در ايران ، يكي از سياست هايي رضا شاه بوده كه تا عصر حاضر در حكومت جهموري اسلامي ادامه دارد.در زمان رضا شاه اسم عربستان را به خوزستان تغيير دادن،در واقعه اينجا نقطه شروع فارسيزاسيون است.
كه تا به الان اسامي حتي محل ها و شهرها و روستاها را تغيير دادن و يا در صف تغيير هستن.تا قبل از حمله نظامي به عربستان و به اسارت گرفتن آخرين پادشاه عربستان(شيخ خزعل)،عربستان حكومت محلي داشت ،اگر بخواهيم به شكل امروزي تعريف كنيم شكل و شمايل كردستان عراق را داشت،يعني يك حكومت كامل اما بخشي از حكومت ايران بود.
يكي از سياست هاي عرب ستيزي و پاك سازي قومي فرهنگي حكومت جمهوري اسلامي ايران انحراف آب كارون به اصفهان و يزد و كرمان است مردم عرب در منطقه عرب نشين نياز به آب دارن در حالي كه بهترين زمين هاي كشاورزي در كشور دارن،تاريخن ايران بعد از عراق دومين كشور صادر كننده خرما بوده كه در جنگ ايران و عراق صدها هزار نخل از بين رفته است در چند سال گذشته و يا حتي امروز كشاورزان عرب آن منطقه بارها و بارها از حكومت خواستار كشت دوباره در اراضي خودشان شدن اما حكومت به اين ها اجازه نميده.چرا بعد از سالها پس از جنگ دولت شروع به پاكسازي اراضي ملت عرب نميكنه در حالي كه از دولت هايي اسكانديناوي هزينه دريافت كرده!
در زمان جنگ خيلي ها به مشهد شيراز و اصفهان مهاجرت كردن و اينان خواستار بازگشت به ديار خود هستند اما دولت به انها اجازه نميده.
همين سياست در راستايي عرب ستيزي و پاك سازي قومي و فرهنگي ما اعراب پيش ميرود.
و ديگر ظلمي كه نسبت به ملت عرب ميشود جنايت فرهنگي در زمينه زبان مادري است،
كه عدم اموزش به زبان مادري در نقطه شروع زندگي نسبت به يك كودك فارسي كه نيازي ندارد به اموزش زبان مادري خود، يك وزنه سنگيني بر دوش يك كودك عرب مي اندازن كه اين عمل باعث عقب ماندگي فرهنگي سياسي اقتصادي ميشود.و در مسابقه زندگي در همان نقطه شروع زندگي هيچگاه به كودك فارس نميرسد! و اين جنايت فرهنگي حدود ٩٠سال بر ما ملت عرب است.

فقر و اقتصاد

از نظر اقتصادي سرزمين عربستان(الاحواز كنوني) يكي از غني ترين سرزمين هاي جهان مي باشد كه داراي ذخاير نفتي حدود 11% , 15% گاز جهان دومين ذخيره جهاني بعد از روسيه, معادن زير زميني, پتروشيمي هاي متعدد, كشاوزي و دامداري حدود 50% گندم ايران در عربستان توليد مي شود و بندرهاي متعدد از عبادان تا جمبرون مي باشد, ولي اكثريت ملت عرب در خط فقر يا زير خط فقر زندگي مي كنند و اين نشآت گرفته از سياست هاي نظام حاكم در ايران براي فقير نگه داشتن ملت عرب است كه علي رغم داشتن سرزميني غني از دستيابي به شغل هاي مناسب محروم هستند.
خالد فرجپور

Adpf.org

مخططات وجرائم اخري من النظام الايراني لتغيير النسيج…

وفقاً للمصادر الموجودة تخطط مافيا شركة قصب السكر والحكومة المركزية الايرانية لجرائم اخرى بحق الشعب الاحوازي حيث تسعى…

أقرا المزيد

عن جد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! من انا!؟

و كتب رضا خان فيما بعد في مذكراته ( سفرنامه خوزستان) مايلي: لسنوات عديدة، لم تتمكن الحكومة المركزية من…

أقرا المزيد

مقتدى الصدر في السعودية والإمارات .. زيارة قلبت…

  حملت الزيارة التي قام بها الزعيم الشيعي العراقي مقتدى الصدر إلى كل من المملكة العربية السعودية ودولة الإمارات…

أقرا المزيد

الكيان الفارسي المحتل وسلب حقوق المرأة الأحوازية بقلم:…

  لا يختلف في الاحواز وضع المرأة عن وضع الرجل، المجتمع بكل أفراده ومن كل الجوانب واقع تحت…

أقرا المزيد